Posted: June 2, 2010
2

Fresh Market Deals June 2-8 Provided by Deidre

Key: *** Good Deals, **** Great Deals, ***** Cuckoo ( Stock Up!)

This list will be updated throughout the week as I find more deals.
Add the items you plan to buy to create a printable shopping list! Then click the “Create List” button below.

Add Apples, School Boy Gala or Gold $.99 – June 2-8
Add Cucumbers, Organic $.99
Add Green Onions, (organic) $.50
Add Honeydew Melons $.79 /lb
I cut these up and put lemon juice on them to keep them fresh, put them in our little cooler, then give them to my kids during the day for on-the-go cheap, healthy snacks.
Add Red Bell Peppers $.79
Add Beef – Cross Rib Roast, USDA Choice Angus Boneless $.79/lb
Add Chicken – Breasts, IQF boneless & skinless $1.48/lb
This chicken goes down to $1.19/lb at Buy Lows sometimes, that\’s when I get mine.
Add Natural Directions Organic Soy Milk, 64 oz. Vanilla or Original $1.99
Add Western Family Cottage Cheese, 16 oz. Asst. $.98
Add Western Family Sour Cream, 24 oz. $.98
Add Western Family Vegetable Oil Spread, 45 oz. $.98
Add Western Family Yogurt, 6 oz. Asst. $.28
Add Western FamilyEggs, Grade AA Dozen Large $.68
WOW! Add says limit one, but sometimes they\’ll let you get more.
Add Armour Cracker Crunchers, 2.6 oz. Ham or Turkey $.89
Add Athenos Feta Crumbles, 6 oz. Tomato, Traditional or Garlic $2.50
$1/1 Athenos Feta, exp. 6-30-10 (SS 05/16/10)
Final Price = $1.50
Add Big Buy Bacon, 1 lb. pkg. $1.18 (limit 1)
Add Hillshire Sausage, 14-16 oz. pkg. Asst. $2.59
$0.55/1 Hillshire Farm Product printable
Final Price = $2.04
Add Pepsi Products, 20 pk. 12 oz. Cans Asst.
Store coupon: Save $2 when you buy 2, limit 1.
Final Price = $4.99 each when you buy 2
Add Lipton Tea, 12 pk. 16.9 oz. Bottles $4.99
$0.40/1 Lipton Tea Bags, To Go or any mix, exp. 6-20-10 (RP 05/23/10)
Final Price = $4.59 if this variety is included
Add DaVinci Pasta, 16 oz. Asst. $.77
Add Monari Federzoni Balsamic Vinegar Modena, 17 oz. $1.99
Add Classico Sauce $2.00
$1/2 Classico Product printable
Final Price = $1.50 each when you buy 2
Add Western Family Mushrooms, 4 oz. Regular or No Salt Stems & Pieces $.35 (limit 1)
Add Western Family Tomato Sauce, 8 oz. Regular or No Salt Added $.18 (limit 1)
Add Western Family Tomatoes, 14.5 oz. Asst. $.38
Add Old Orchard Juice, 12 oz. Select Varieties $.98
Add PictSweet Frozen Vegetables, 14-16 oz. Select Varieties $.58 (limit 1)
Add Western Family Ice Cream Cups, 12 ct. $.98
Add V05 Shampoo or Conditioner, 15 oz. Asst. $.75 (limit 1)
Add Western Family Bathroom Tissue 6 Double Rolls Petal Soft White $1.97 (limit 1)
Add Western Family Hydrogen Peroxide or Isopropyl Alcohol, 16 oz. $.50
Add Nesquik, 21.8 oz. Powder Chocolate or Strawberry $3.69
$1.25/1 Nesquik Powder printable
Final Price = $2.44

Other

Add Sponges 1 Free Per Customer

Create a Printable Shopping List:
Just add the items you plan to buy & click the “Create List” button below.

Create List feature is a new feature in Beta Testing. Please leave a comment with problems or suggestions to make it better!

Adding deals to your printable shopping list won’t work in RSS feeds or emails – visit the site to use this feature.

Tags: , , , , , , ,
Sponsored Links
Recent Comments
Recent Comments
[decent_comments show_date=true max_excerpt_words=10 pingback=false trackback=false /]